Alacaatlı Mh. Dükkan Alacaatlı No:1-2 Çankaya Ankara
24 Saat Açık
Westvet Hayvan HastanesiMenü

Mikroçip

Kedi ve Köpekler için Mikroçip

Değerli kedi ve köpek sahipleri; Tarım ve Orman Bakanlığı'nın 26 Şubat 2021 tarihinde yayınlanan kanun ve karar kapsamı ile ev hayvanlarına pasaport zorunlu hale getirilmiştir. 

Kedi ve köpek sahipleri hayvanlarına mikroçip taktırmak ve gerekli bilgilerin yer aldığı pasaportu çıkarmak durumundadır.  Mikroçip pirinç tanesi büyüklüğünde aşılamaya benzer bir uygulama ile deri altına anesteziye ihtiyaç olmadan ağrısız bir şekilde sırt bölgesine enjeksiyon şeklinde uygulanmaktadır.

Mikroçip

Neden Mikroçip

Uygulanan mikroçip sayesinde evcil hayvanınız 15 haneli kimlik numarası ile bakanlık sistemlerine kayıt edilecektir. Aşı, reçete operasyon ve benzeri uygulamalar bu numara üzerinden kayıt altına alınacaktır. 

Kayıt bilgileri arasında T.C kimlik numaranız, telefon numaranız, acil durumlar halinde ulaşılması gereken ikinci bir kişinin T.C kimlik numarası ve telefon numarası yer alacaktır

Kedi ve Köpekler için Mikroçip Ankara

Mikroçip uygulama, pasaport ve kayıt bedeli Türk Veteriner Hekimleri Birliği tarafından 2021 yılı için 75₺ olarak belirlenmiştir.  Mikroçip uygulaması ve diğer işlemler hastanemizde 7 gün 24 saat yapılabilmektedir.

GÖRÜŞLER
Sizden Gelenler
Hakkımızda Hakkımızdaİletişim İletişim Whatsapp
HakkımızdaWestvet Hayvan Hastanesi
+90312 229 93 78
+90312 229 93 78
Web sitemizin kalitesini artırmak ve istatistikler oluşturmak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Devam etmeniz halinde çerez kullanımına izin verdiğinizi kabul edeceğiz.
Kapat